Faydaları
Akupunktur Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Akupunktur Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Akupunktur tedavisi , Çin tıbbında vücudun bazı noktalarına çok ince uçlu ve özel iğneler batırılarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Önceleri taşlarla tedavi yöntemini uygulayan Çin tıbbı M.Ö. 200 lü yıllarda kemik ve bambudan yapılmış olan çok ince ve özel iğnelerle tedavi yöntemine başlamıştır. Daha sonraki dönemlerde bronz dökümünün gelişimiyle beraber bambu ve kemik iğneler yerini bronz […]

Akupunktur tedavisi , Çin tıbbında vücudun bazı noktalarına çok ince uçlu ve özel iğneler batırılarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Önceleri taşlarla tedavi yöntemini uygulayan Çin tıbbı M.Ö. 200 lü yıllarda kemik ve bambudan yapılmış olan çok ince ve özel iğnelerle tedavi yöntemine başlamıştır. Daha sonraki dönemlerde bronz dökümünün gelişimiyle beraber bambu ve kemik iğneler yerini bronz iğnelere bırakmıştır. Geleneksel Çin tıbbı bilimsel batı tıbbından oldukça farklıdır. Batı tıbbında neden sonuç ilişkisine bağlıyken Çin tıbbını da kaplayan doğu tıbbı daha çok herşeyin birbirine enerji bağıyla bağlı olduğunu ve tüm enerjilerin birbirini etkilediğini söyler. Çin tıbbına göre böyle bir etkileşim sonucu herhangi bir organsal hastalık ruhsal bir hastalığa ruhsal bir hastalık da organsal bir hastalığa sebep olabilir. Böyle bir etki vücut içinde bir enerji tıkanmasına sebep olur ve iğne tedavisi başta olmak üzere birçok doğal yolla tedavi uygulanabilir.

akupunktur tedavisi

 Akupunktur Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Akupunktur tedavisi yöntemi bazı hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Örneğin kilo verme veya sigarayı bırakma gibi. Günümüz batı tedavi yöntemleri tarafından alternatif tıp olarak tanımlanıyor olsa da birçok kişi tarafından kullanılıyor. Bununla beraber akupunktur tedavisi batı tıbbı tarafından da inceleniyor ve kabul ediliyor. Bunun sebebi ise yapılan tıbbi araştırmalar. Akupunkturun en çok bilinen etkilerinden biri analjesik etkidir. Bel sırt ve baş ağrılarını geçirici etkisidir. Bununla beraber akupunktur sırasında kişileri beyin dalgalarında değişiklikler gözlenmiştir. Ayrıca vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek direncini arttırır. Kan akımını arttırarak hücre yenilenmesini sağlar. Bu tür etkileri sayesinde vücutta hem yenilenme hem de rahatlama sağlar.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/