Faydaları
Aknetrent Kullanıcı Yorumu

Aknetrent Kullanıcı Yorumu

Aknetrent içerisinde izotretinoin etken maddesi bulunan ve sivilce tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.Bu ilaç bütün uzman hekimler ve aile hekimi tarafından yazılabilir.Aşağıdaki yazı da aknetrent kullanan bir hastanın aknetrent kullanıcı yorumlarını bulabilirsiniz. Aknetrent Kullanımı Merhaba arkadaşlar aknetrent kullanımında 3. Aya girmiş bulunmaktayım. Yüzümde baya bir değişim oldu her geçen günde güzelleşmeye devam ediyor. Arkadaşlar bu deneyimden çıkardığım bilgi […]

Aknetrent içerisinde izotretinoin etken maddesi bulunan ve sivilce tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.Bu ilaç bütün uzman hekimler ve aile hekimi tarafından yazılabilir.Aşağıdaki yazı da aknetrent kullanan bir hastanın aknetrent kullanıcı yorumlarını bulabilirsiniz.

Aknetrent Kullanımı

Merhaba arkadaşlar aknetrent kullanımında 3. Aya girmiş bulunmaktayım. Yüzümde baya bir değişim oldu her geçen günde güzelleşmeye devam ediyor. Arkadaşlar bu deneyimden çıkardığım bilgi ilk kullanıma başlayınca 2.haftadan itibaren dudak çatlaması ve kusma başlar 3. aya kadar devam eder 3. ayın 7. günündeyim artık sivilce yok izler var. Arkadaşlar ilk ayın sonlarına doğru sivilceler yaraya dönüşür ve 1,5 ay devam eder.

Aknetrent kullanımı ve sonuçları

Yüzüm neden yara oldu:
-Uyurken sağa ve sola döneriz ve yatak yorgana sürtünen sivilce soyulur bu uyku boyunca devam eder ve yara yapar, farkındaysanız her kalktığınızda yastık kandır. Çözüm: Bende bulamadım.
-Yüzümü yıkamaktan, sıcak veya soğuk suyla yıkarsın kabuk düşer kanamaya başlar yeni kabuk çıkar, yine yıkarsın aynı şekilde devam eder. Çözüm:Elinizden geldiğince yıkamayın. Islak mendille kuruyan yerleri silin.
-Bazı arkadaşlar büyük sivilcesi var diye patlatıyor buda yara yaparak iz bırakır. Çözüm:Clindoxyl merhemi cilt doktorunuzdan isteyin özellikle de alın bölgesinde büyükler çıkar 3 günde kocaman sivilceyi yok etti.

Sırt ve eklem ağrıları

-Bende ilk 2 ay fazla rastlamamıştım ama 3.ay biraz daha fazlalaştı Arkadaşlar bilgisayar başında fazla oturmaktan,özellikle eğilip kalkınca dayanılmıyor 10 sn. kadar. Çözüm: Bol spor ve hareket.

Aknetrent Burun kanaması Yapar mı ?

-Ben hiç rastlamadım çok şükür. Ama rastlarsam bilgilendiririm genellikle burnunda çatlak veya et olan arkadaşlarda rastlanır bende yok. 3 aydır rastlamadım.

Halsizlik

-Arkadaşlar halsizlik için çözüm:Bol uyku, İyi beslenme ve fazla ayakta durmamaktan geçiyor.

İlaç dozu

-Doktorunuz İlacın dozunu arttırdı veya düşürdü. Eğer yükselttiyse artık o doz etki yapmıyor, düşürdü ise kolesterol yüksek veya kilo kaybı yapıyor bu nedenle de düşürür.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. Bende aknetrent kullaniyorum ilacimi hemen alamadim recete tarihi gecti saglik ocaginda yazdirabilir miyim acaba?

  2. merhaba ben 3.ayıma girdim cenemde cıkıyor hep ve belirgin halde kendini belli ediyor öyle dudagımda da fazla kuruluk olmadı

  3. Bi önerim var ben de aknetrent kullanıyorum ve 2.ay bitti.dudaklarım cok catlıyordu doktorun verdigi bile gecirmedi tavsiyem neutrogena dudak nemlendiricisi cok iyi gercekten nerdeyse eski hallerine döndü dudaklarım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM