Faydaları
Ağız Kokusu Neden Olur ? Nasıl Giderilir ?

Ağız Kokusu Neden Olur ? Nasıl Giderilir ?

Çoğu insanda sıklıkla görülen rahatsızlıkların başında gelen ağız kokusu, ağzımız da kalan yemek artıklarının bakteriye dönüşmesiyle meydana gelir.Bu rahatsızlık kişiyi toplum yanında küçük düşürebilir. Ağız Kokusunun Nedenleri Nelerdir ? Yediğimiz, içtiğimiz gıdalardan sonra dişlerimizi fırçalamaz ve bakımını yapmazsak ağzımızda ve dişlerimizde bakteriler oluşur.Bu bakteriler kokuya neden olur. Ağız içerisinde oluşan yaralar,aftlar,diş apseleri,diş çürükleri ve diş […]

Çoğu insanda sıklıkla görülen rahatsızlıkların başında gelen ağız kokusu, ağzımız da kalan yemek artıklarının bakteriye dönüşmesiyle meydana gelir.Bu rahatsızlık kişiyi toplum yanında küçük düşürebilir.

Ağız Kokusunun Nedenleri Nelerdir ?

Yediğimiz, içtiğimiz gıdalardan sonra dişlerimizi fırçalamaz ve bakımını yapmazsak ağzımızda ve dişlerimizde bakteriler oluşur.Bu bakteriler kokuya neden olur.

Ağız içerisinde oluşan yaralar,aftlar,diş apseleri,diş çürükleri ve diş eti rahatsızlıkları da kokuya neden olmaktadır.

Bademcik şişmesi,boğaz ağrıları,solunum yolları rahatsızlıkları da ağız kokusuna yol açabilir.

Ağız Kokusu Nasıl Geçer ?

Ağız kokusunu geçirmek için kullanacağınız en etkili yöntem dişlerinizi düzenli fırçalamak olacaktır. Dişleri fırçalamanın yanı sıra diş ipleri ve ağız suları da etkili bir yöntem olacaktır.

Gün içerisinde çok sigara tüketmekten kaçınmalısınız. Sigara huyunuzdan vazgeçemiyorsanız naneli sakız çiğneyerek ağız kokusunu engelleyebilirsiniz.

Bol bol su içerek ağız da bakteri oluşumunu ve ağız kuruluğunu önleyebilirsiniz.

Yukarıda saydığımız tedavi edilebilir hastalıkların sebep olduğu ağız kokusuna da doktorunuza danışarak çözüm üretebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/