Faydaları
Aferez Nedir, Kaça Ayrılır ?

Aferez Nedir, Kaça Ayrılır ?

Aslen aforoz kelimesinden gelen ve uzaklaştırmak anlamı ile kullanılan Aferez hastalarda kanın bir kısmını toplayan yöntem olarak bilinmektedir. Genellikle trombosit elde etmek için kullanılır ve ayrıştırma cihazlarında işlenmeye başlanır. Kişiden alınan kanlar, hücre ayrıştırma aletlerinde işlenir ve içindeki trombositleri toplar. Daha sonra ise kan diğer bileşenler ile kişiye tekrar diğer kolu ile yollanmaya başlanır. Aferez […]

Aslen aforoz kelimesinden gelen ve uzaklaştırmak anlamı ile kullanılan Aferez hastalarda kanın bir kısmını toplayan yöntem olarak bilinmektedir. Genellikle trombosit elde etmek için kullanılır ve ayrıştırma cihazlarında işlenmeye başlanır.

Kişiden alınan kanlar, hücre ayrıştırma aletlerinde işlenir ve içindeki trombositleri toplar. Daha sonra ise kan diğer bileşenler ile kişiye tekrar diğer kolu ile yollanmaya başlanır.

Aferez uygulaması  genellikle 1 saat ile 2 saat arasında sürer ve bu işlem oldukça steril bir ortamda yapılır. Herkes için özel setler açılır ve uygulama bittikten sonra kullanılan ekipmanlar çöpe atılarak yenileri çıkartılır. Aferez kaça ayrılır diye baktığımızda ikiye ayrıldığını görüyoruz ve kanın bazı istenmeyen kesimlerinin ayrıştırarak kişiye tekrar geri verilmesi olarak kısaca tanımlama yapabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/