Faydaları
Adet Sancısına Ne İyi Gelir

Adet Sancısına Ne İyi Gelir

Ergin yaşına erişmiş olan bayanlar her ay sadece onlara bahşedilmiş olan özel günlere sahip olmaktadırlar. Bu özel günler kimi bayanlara sıkıntısız geçmekte iken kimilerine ise çekilmez bir zulüm misali zamanlar yaşatmaktadır. Özellikle bazı bayanlar için bu özel günler çok şiddetli sancılar içerisinde geçmektedir. Bu özel günlerinde ağrılı sancılara sahip olan bayanlar için adet sancısına iyi […]

Ergin yaşına erişmiş olan bayanlar her ay sadece onlara bahşedilmiş olan özel günlere sahip olmaktadırlar. Bu özel günler kimi bayanlara sıkıntısız geçmekte iken kimilerine ise çekilmez bir zulüm misali zamanlar yaşatmaktadır. Özellikle bazı bayanlar için bu özel günler çok şiddetli sancılar içerisinde geçmektedir.

Bu özel günlerinde ağrılı sancılara sahip olan bayanlar için adet sancısına iyi gelen uygulamalar söz konusu olabilmektedir. Bu durumların uygulanması ve birazda dikkat edilmesi ile bu zulüm dolu günleri atlatmak aslında midevi kolay olabilmektedir. Bu özel durumlar için yapılacak uygulamalar basit olmakta ve sadece biraz zaman ayırarak her bayan bu özel günlerinde kolayca uygulayabilmektedir.

Adet Sancısına İyi Gelen Uygulamalar

Genel olarak adet sancısına ne iyi gelir ve ağrılarınızı biraz olsun hafifletebilen uygulamalar söz konusu olmaktadır. Bu uygulamaları bir liste altında toplamamız mümkün olmaktadır.

  • Bir havluyu ısıtarak alt karın bölgesine koyarsanız ısı ile birlikte kasılmaların ve sancıların biraz daha hafiflediğini görebilirsiniz.
  • Sıcak içecekler bu hassas günlerinizde yine sizler için bir alternatif sunabilir.
  • Bu özel günlerinizde öğünlerinizi hafif tutmanız ve rahat bir mide ile geçirmeniz yine aleyhinize olacaktır.
  • Koltuğa oturduğunuz zaman ayaklarınızın altına yastık koymanız yine adet sancısı önleme uygulamalarından birisi olacaktır.
  • Yine adet sancısından önce ya da sonrasında ağır ve kaldıramayacağınız yükleri kaldırmayı kesinlikle denememelisiniz. Yine düzenli olarak spor yapıyor iseniz bu günlerinizde gerekirse kendinizi dinlendirin ya da çok fazla zorlanmayacak şekilde eyleminizi gerçekleştirin.
  • Adet sancılarına iyi gelen bazı ek takviyeler söz konusu olmaktadır. Bunlar başlıca E vitamini, omega 3 yağ asidi, tiamin, kalsiyum ve çinko olmaktadır. Bu mineraller ve elementler bu zorlu günlerinizdeki kasılmaları gerçekten azaltabilecek etmenlerden birisi olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi