Faydaları
Adet Geciktirmek

Adet Geciktirmek

Adet Geciktirici İlaçlar Adet geciktirici ilaçlar progesteron olarakta ifade edilirler. Bu tür ilaçlar rahim içerisine etki ederek regl döneminin yaşanmamasına sebep oluştururlar. İlaçlar yumurtlama olaylarına hiçbir etkide bulunmadan yalnızca rahim duvarlarının yıkılmamasına etki ederler. Böylece vajinal kanamanın önüne geçilmiş olunur. Firmamız bünyesinde üretilen adet geciktiriciler ile sizlerde önemli günlerinizi yabana atmadan keyfini çıkartabilirsiniz. Adet Geciktiricilerin […]

Adet Geciktirici İlaçlar

Adet geciktirici ilaçlar progesteron olarakta ifade edilirler. Bu tür ilaçlar rahim içerisine etki ederek regl döneminin yaşanmamasına sebep oluştururlar. İlaçlar yumurtlama olaylarına hiçbir etkide bulunmadan yalnızca rahim duvarlarının yıkılmamasına etki ederler. Böylece vajinal kanamanın önüne geçilmiş olunur. Firmamız bünyesinde üretilen adet geciktiriciler ile sizlerde önemli günlerinizi yabana atmadan keyfini çıkartabilirsiniz.

Adet Geciktiricilerin Zararları Var Mıdır?

İlaçlar yumurtlama olayına etki etmedikleri için hiçbir şekilde kalıcı hormonal sorunların başını çekmez veya sebebiyet vermezler. Çocuk sahibi olmayı isteyen çiftlerin kısırlık sorunları ile karşılaşmalarına neden olmazlar. Toplumda çoğunlukla tartışılan kilo alma problemlerini ortaya çıkarmazlar. Adet düzenini kalıcı olarak etkilemezler. İlacın kullanıldıktan sonra ki adet dönemine kadar rahim kendini toparlayarak düzenli bir şekilde adet görülmesini yeni baştan sağlayacaktır. İlaçların kullanılması yalnızca vücutta şişkinlik, kabızlık, sinirlilik ve gerginlik ile baş ağrılarını ortaya çıkarabilir. İlacın kullanımının kesilmesi ile birlikte tüm olumsuz etkilerde sona erecektir.

Adet Geciktirici İlacın Kullanımının Bırakılmasından Sonra Ki İlk Regl

İlacın kullanılmasının kesilmesi ile birlikte regl hemen ardından veya kısa bir müddet sonra kendini gösterecektir. Birkaç güne kadar beklemek hiçbir problem olduğuna işaret etmez.

Adet Geciktiriciler Nasıl Kullanılır?

Öncelikle adet günlerinin bilinmesi gerekir. Adet gününden 5 veya 6 gün  yada bir hafta öncesinde ilaç kullanımına başlamak gerekir. Kanamaya birkaç gün kala ilaç kullanımına başlamak beklenilen sonucu vermeyebilir. İlacı kullanmaya tarif edildiği gibi başlanması halinde bazı zamanlar lekelenmeler görülebilir. Bu durumdan endişe edilmemelidir. İlacın düzenli kullanılması ile birlikte bayanlar adetlerini istedikleri zamana taşıyabilirler.

Bir Doğum Kontrol Hapının Adet Geciktirici Olarak Kullanılması

Düzenli olarak doğum kontrol hapı kullanan bayanların adet düzenlerini ayarlayabilmeleri çok daha kolaydır. İlaç kapsüllerinin tamamen tüketilmesinin ardından hiçbir ara verilmeksizin diğer ilaç kutusunda ki adet geciktiricileri kullanmaya başlamak tam istenildiği sonucu verecektir.

Adet Döngüsünün Uzun Süre Ertelenmesi Yan Etkilere Sebep Verir Mi?

Adet döngüsü 10 günden fazla ertelenmiş ise bazı değişikliklerin görülmesi muhtemeldir. Göğüslerde şişlikler meydana gelebilir. Bununla birlikte vücudun  çeşitli yerlerinde ödemler oluşabilir. İlacın kullanımının kesilmesinden sonra gerçekleşen adet kanamasında uzamalar ve artış görülebilir. Bunların dışında daha fazla ve ağır yan etkilere rastlanılmaz.

Adet Geciktirici İlaçların Kullanılmasıyla Vücutta Meydana Gelen Değişiklikler

Adet döneminde hissedilen dolgunlua benzer şekilde gğüslerde dolgunluk hissi oluşur. Gerginlik hislerinde biraz artış görülebilir. Bu tamamen normaldir. Elbette bu şikayetler tüm bayanlarda olmayabilir. Genel olarak rastlanılmaz. Ancak bazı bünyeler için rastlanılması olağandır.

Adet Geciktirici İlaç Kullanılmasından Sonra Cinsel Birleşme

Adet geciktirici ilaçlar yalnızca adetin geciktirilmesine etki ederler. Korunmasız olarak cinsel ilişkiye girilirse adet geciktirici ilaçlar koruma sağlamayacaktır. Ancak ilaçla birlikte doğum kontrol hapı düzenli olarak kullanılmış ise bu durum cinsel ilişkide koruma sağlayacaktır.

Adet Geciktirici İlaçlar 1 Yıl İçerisinde Kaç Defa Kullanılmaya Uygundur?

Doğal döngünün bozulmaması adına bir yıl içerisinde en fazla 3 defa kullanılması önerilsede ialcın kullanımına bir kısıtlama getirilmemiştir.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi